A A A K K K

Положення про умови і порядок проведення конкурсів з визначення організаторів аукціонів по відчуженню об'єктів державної власності

від 12 травня 2010 р.

Проект

 ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Фонду державного майна України
від "___"__________2010 р. № ____

Положення
про умови і порядок проведення конкурсів з визначення організаторів аукціонів по відчуженню об'єктів державної власності

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає умови і порядок проведення конкурсного відбору організаторів аукціонів - юридичних осіб, в т.ч. товарних бірж (далі - організаторів аукціонів), які протягом календарного року мають право організації і проведення аукціонів та біржових торгів з відчуження об'єктів державної власності відповідно до Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 № 803.

1.2. Метою проведення конкурсу з визначення організаторів аукціонів є забезпечення процедури відчуження майна, що перебуває у державній власності, відповідно до Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 № 803.

1.3. Конкурс проводиться комісією за наявності двох або більше допущених до нього претендентів, заяви від яких надійшли в установлений термін після опублікування повідомлення про проведення конкурсу з визначення організаторів аукціонів.

1.4. Опублікована інформація про конкурс з визначення організаторів аукціонів повинна містити такі відомості:

1.4.1. Дату, час і місце проведення конкурсу;

1.4.2. Дату початку та кінцевий термін прийняття документів на конкурс;

1.4.3. Обов'язкові вимоги до учасників конкурсу;

1.4.4. Адресу, за якою подаються документи;

1.4.5. Контактні телефони для довідок з питань конкурсу.

1.5. Зазначена інформація публікується Фондом державного майна України в газеті "Відомості приватизації" - додатку до Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію, не пізніше ніж за місяць до дати проведення конкурсу.

2. Комісія з проведення конкурсу

2.1. Для організації і проведення конкурсу Фондом державного майна України створюється конкурсна комісія (далі - комісія) у складі 9 осіб: голови комісії -першого заступника Голови Фонду державного майна України або заступника Голови Фонду державного майна України, секретаря та 7 членів комісії - 3 представників Фонду державного майна України, представника Міністерства промислової політики України (за згодою), представника Міністерства транспорту і зв'язку України (за згодою), представника Міністерства оборони України (за згодою), представника Міністерства з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи України (за згодою).

2.2. Склад комісії затверджується наказом Фонду державного майна України.

Зміни до складу комісії вносяться наказом Фонду державного майна України.

2.3. Комісія у своїй діяльності керується чинним законодавством, зокрема цим Положенням та рішеннями, які приймаються самою комісією.

2.4. Основними завданнями та функціями комісії є:

2.4.1. Визначення умов проведення конкурсу;

2.4.2. Визначення терміну проведення конкурсу;

2.4.3. Опублікування інформації про проведення конкурсу;

2.4.4. Перевірка достовірності наданих претендентами інформації та відомостей;

2.4.5. Визначення учасників конкурсу;

2.4.6. Розгляд конкурсних пропозицій;

2.4.7. Визначення переможців конкурсу;

2.4.8. Визначення конкурсу таким, що не відбувся;

2.4.9. Складання протоколів про результати проведення конкурсу, підготовка та подання їх на затвердження наказом Фонду державного майна України .

2.5. Керує діяльністю комісії й організовує її роботу голова комісії, який у межах своєї компетенції:

2.5.1. Скликає засідання комісії;

2.5.2. Головує на засіданнях;

2.5.3. Організовує підготовку до розгляду матеріалів, передбачених цим Положенням;

2.5.4. У разі необхідності залучає до роботи комісії експертів та консультантів.

2.6. Секретарем комісії призначається представник Департаменту стратегії корпоративного управління Фонду державного майна України, який здійснює ведення та облік протоколів про результати проведення конкурсів, а також матеріалів, які подаються на розгляд комісії.

2.7. Засідання комісії є правочинним за умови участі в ньому не менше 2/3 усіх членів комісії. Рішення приймається більшістю голосів членів комісії.

3. Вимоги до претендентів на участь у конкурсі

3.1. До участі в конкурсі допускаються юридичні особи незалежно від форми власності, в т.ч. товарні біржі, створені відповідно до Закону України "Про товарні біржі", що мають право на організацію продажу майна, що перебуває у державній власності, та діяльність яких у сфері відчуження майна, що перебуває у державній власності передбачена установчими документами, мають досвід роботи не менше п'яти років у цій сфері діяльності, мають мережу створених у встановленому порядку філій у більшості областей України та вчасно подали на розгляд комісії повний пакет документів, наведених у цьому Положенні.

3.2. Для участі в конкурсі претендент подає до Фонду державного майна України на розгляд комісії такі документи:

3.2.1. Заяву про участь у конкурсі із зазначенням повного найменування, реквізитів (місцезнаходження, телефон, телефакс), форми власності та юридичного статусу підприємства (організації), складу керівництва (прізвище, ініціали, посада), чисельності працівників, спеціалізації претендента, який виявив бажання брати участь у конкурсі;

3.2.2. Копії установчих документів, засвідчені в нотаріальному порядку (свідоцтво про реєстрацію, статут);

3.2.3. Копію договору про організацію продажу майна, що перебуває у державній власності (укладеного відповідно до наказу Фонду державного майна України від 17.10.2007 №1672);

3.2.4. Інформацію про фінансову спроможність загального (власного та позичкового) капіталу, засвідчену керівником учасника конкурсу; копії балансу та звіту про фінансові результати за попередній рік; результати останньої аудиторської перевірки (нотаріально засвідчену копію аудиторського висновку);

3.2.5. Обґрунтовану інформацію про компетенцію та досвід роботи, а також технічні можливості для забезпечення організації відчуження майна, що перебуває у державній власності, та виконання взятих зобов'язань щодо його реалізації (підтверджується довідкою в довільній формі), а саме інформацію про:

3.2.5.1. Результати діяльності з відчуження майна, що перебуває у державній власності, протягом останніх двох років та відсутність протягом даного періоду у ході такої діяльності порушень вимог чинного законодавства;

3.2.5.2. Кількість угод, укладених за результатами біржових торгів та аукціонів протягом останніх двох років, та обсяги відчуженого майна, які не повинні бути меншими ніж 5 млн грн за рік;

3.2.5.3. Наявність відокремленого приміщення для персоналу організації, який забезпечує її функціонування, площею не менш ніж 40 кв. м, та приміщення для проведення торгів площею не менш ніж 50 кв. м, обладнаного електронним табло та/або іншими засобами оперативного висвітлення біржової інформації;

3.2.5.4. Наявність не менш ніж 5 ліній міського та міжміського телефонного зв'язку;

3.2.5.5. Наявність власного веб-сайту в мережі Інтернет;

3.2.5.6. Наявність власного зареєстрованого друкованого видання загальнодержавного розповсюдження;

3.2.5.7. Наявність у штаті підготовлених фахівців, у тому числі не менше двох оцінювачів та двох фахівців з відчуження об'єктів державної власності та продажу майна в процесі приватизації (підтверджується копіями кваліфікаційних сертифікатів, виданих Фондом державного майна України);

3.2.6. Документи, що підтверджують наявність мережі філій (для товарних бірж - брокерських контор) у більшості областей України (не менше 15) та інформацію про їхні технічні можливості, наявність сертифікованих фахівців; для брокерських контор товарних бірж - копії договорів про організацію продажу майна, що перебуває у держаній власності (укладених відповідно до наказу Фонду державного майна України від 17.10.2007 №1672);

3.2.7. Інші необхідні документи для вивчення та оцінки питань, наведених у пункті 4.2. Положення.

3.3. Документи щодо участі в конкурсі подаються претендентом безпосередньо секретарю комісії і реєструються ним за датою їх надходження в присутності претендента, про що претендент ставить свій підпис у журналі реєстрації.

3.4. Після закінчення термінів подання документів комісія здійснює перевірку поданих претендентами відомостей, зокрема надсилає запити до регіональних відділень Фонду державного майна України щодо перевірки достовірності інформації про філії (брокерські контори) претендента та їхні технічні можливості.

Така перевірка здійснюється уповноваженим комісією представником Фонду державного майна України або його регіонального відділення за місцезнаходженням філії (брокерської контори).

У разі необхідності комісія також може надіслати запити до уповноважених державних органів щодо перевірки поданих претендентом відомостей.

3.5. У разі подання неповного комплекту документів або подання документів з порушенням вимог, передбачених у пункті 3.3 Положення, чи подання документів після встановленого кінцевого терміну або подання недостовірних відомостей про претендента заяви про участь у конкурсі не розглядаються.

4. Порядок проведення конкурсу

4.1. Конкурс проводиться один раз на два роки, за його підсумками визначаються переможці, які мають право на організацію і проведення аукціонів (біржових торгів) з відчуження майна, що перебуває у державній власності.

У разі необхідності дозволяється проводити додатковий конкурс у порядку, передбаченому цим Положенням.

4.2. Під час визначення переможців конкурсу комісією вивчаються, оцінюються та беруться до уваги такі показники учасників конкурсу:

4.2.1. Кількість філій (для товарних бірж - брокерських контор) у більшості областей України та їх технічні можливості;

4.2.2. Розмір зареєстрованого і фактично сплаченого статутного капіталу;

4.2.3. Вартість активів на останню звітну дату;

4.2.4. Фінансовий результат від здійснення господарської діяльності протягом останніх двох років;

4.2.5. Кількість угод, укладених за результатами біржових торгів та аукціонів протягом останніх двох років, а також обсяги проданого майна на біржових торгах та аукціонах за цей період;

4.2.6. Наявність укладеного з Фондом державного майна України договору про організацію продажу майна, що перебуває у державній власності;

4.2.7. Наявність кваліфікованих спеціалістів (фахівців з питань реалізації нерухомості, оцінювачів, фахівців з відчуження об'єктів державної власності та продажу майна в процесі приватизації тощо);

4.2.8. Технічні можливості та досвід роботи з відчуження майна, що перебуває у державній власності (не менше 5 років);

4.2.9. Відсутність непогашеного кредиту, боргових зобов'язань при здійсненні діяльності, пов'язаної з наданням аналогічних послуг;

4.2.10. Інформація про результати діяльності з відчуження державного майна протягом останніх двох років та відсутність порушень у ході такої діяльності вимог чинного законодавства;

4.2.11. Інші показники, необхідні для забезпечення належної організації відчуження майна, що перебуває у державній власності.

4.3. У разі необхідності отримання додаткової інформації про учасника конкурсу комісія має право заслуховувати його уповноваженого представника на засіданні комісії.

4.4. Комісія розглядає подані документи та обговорює їх. Переможцями визначаються учасники конкурсу, які мають найкращі показники, передбачені пунктом 4.2 цього Положення, та запропонували найбільш привабливі умови відчуження майна, що перебуває у державній власності.

4.5. Рішення про визначення переможців приймається комісією у відповідності до пункту 2.7 цього Положення.

4.6. Після закінчення засідання комісії складається протокол про результати проведення конкурсу, в якому наводяться:

4.6.1. Відомості про учасників конкурсу;

4.6.2. Результати голосування;

4.6.3. Обґрунтування визначення переможців.

4.7. Протокол про результати проведення конкурсу підписується всіма членами комісії, які брали участь у голосуванні.

4.8. Протокол про результати проведення конкурсу протягом п'яти робочих днів з дати проведення конкурсу затверджується наказом Фонду державного майна України.

4.9. У випадку відмови у затвердженні, протокол повертається з відповідним обґрунтуванням для перегляду комісією прийнятого рішення.

4.10. Після підписання наказу про результати проведення конкурсу Департамент стратегії корпоративного управління в 10-денний строк з моменту отримання наказу включає переможців конкурсу до Реєстру організаторів аукціонів по відчуженню об'єктів державної власності (згідно додатку), який публікується в Державному інформаційному бюлетені про приватизацію, а також на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України.

4.11. Інформація про результати конкурсу в триденний строк надсилається комісією всім учасникам конкурсу.

4.12. У разі необхідності протягом року дозволяється доповнювати зазначений Реєстр організаторів аукціону шляхом проведення додаткових конкурсів, передбачених цим Положенням.

4.13. Суб'єкт господарювання для проведення аукціону (біржових торгів) з відчуження майна, що перебуває у державній власності, укладає договір з будь-яким переможцем конкурсу, внесеним до Реєстру організаторів аукціонів по відчуженню об'єктів державної власності.

5. Розгляд спорів

5.1. У разі незгоди з результатами проведення конкурсу кожний учасник у 10-денний строк з моменту отримання інформації про переможців конкурсу, включених до Реєстру організаторів аукціонів, може подати до конкурсної комісії скаргу, яка розглядається на засіданні комісії.

5.2. Засідання комісії проводиться в 20-денний строк з моменту закінчення терміну оскарження, передбаченого пунктом 5.1 Положення, про що за три дні до засідання комісії повідомляється учасник конкурсу, який подав скаргу. Цей учасник має право брати участь у засіданні комісії.

5.3. У разі незгоди з рішенням комісії, на засіданні якої розглядалася скарга, учасник конкурсу може оскаржити це рішення згідно з чинним законодавством.

6. Виключення з Реєстру організаторів аукціонів по відчуженню об'єктів державної власності

6.1. У разі виявлення фактів недотримання організатором аукціонів вимог Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 № 803, та/або порушення виконання умов договорів про організацію продажу майна, що перебуває у державній власності, комісія має право розглянути питання щодо виключення організатора аукціонів з Реєстру організаторів аукціонів.

Рішення про виключення організатора аукціонів з Реєстру організаторів аукціонів приймається у порядку, визначеному пунктом 4.7 цього Положення.

6.2. Після затвердження протоколу про виключення організатора аукціонів із Реєстру організаторів аукціонів Фонд державного майна України наступного після затвердження протоколу дня виключає такого організатора аукціонів з Реєстру організаторів аукціонів.

6.3. Інформація про виключення організатора аукціонів з Реєстру організаторів аукціонів у триденний строк надсилається комісією відповідній організації.

6.4. З дня виключення організатора аукціонів з Реєстру організаторів аукціонів на підставі рішення комісії така організація не є організатором аукціонів, з яким суб'єкти господарювання можуть укладати договори про відчуження об'єктів державної власності.

6.5. У разі незгоди з рішенням комісії організація може оскаржити це рішення згідно з чинним законодавством.

Директор департаменту стратегії корпоративного управлінняА. Сачівко
Завантажити Додаток