A A A K K K

Про внесення змін і доповнень до Порядку надання органами Антимонопольного комітету України висновків щодо умов приватизації підприємств-монополістів

№ 1877/13 від 7 вересня 2000 р.

Про внесення змін і доповнень до Порядку надання органами Антимонопольного комітету України висновків щодо умов приватизації підприємств-монополістів

Наказ Фонду державного майна України,
Антимонопольного комітету України
від 8 вересня 2000 року N 1877/13

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
25 вересня 2000 р. за N 651/4872

З метою приведення у відповідність до вимог Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації" від 18 травня 2000 року N 1723-III, чинного Порядку надання органами Антимонопольного комітету України висновків щодо умов приватизації підприємств-монополістів НАКАЗУЄМО:

1. Внести зміни та доповнення до Порядку надання органами Антимонопольного комітету України висновків щодо умов приватизації підприємств-монополістів, затвердженого наказом Антимонопольного комітету України та Фонду державного майна України від 1 грудня 1997 року N 81/01/1342 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 1997 року за N 602/2406, зі змінами та доповненнями до нього, внесеними наказом Фонду державного майна України та Антимонопольного комітету України від 4 грудня 1998 року N 2284/12, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 грудня 1998 року за N 834/3274, виклавши його в новій редакції, що додається.

2. Фонду державного майна України:

2.1. Забезпечити в п'ятиденний термін з дня затвердження цього наказу подання його на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Забезпечити в десятиденний термін з дня державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України опублікування його в "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію".

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаємо за собою.

Голова Фонду державного майна УкраїниО. Бондар
Голова Антимонопольного комітету УкраїниО. Завада

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Антимонопольного комітету
України та Фонду державного майна України
від 1 грудня 1997 р. N 81/01/1342
(в редакції наказу Фонду державного майна України,
Антимонопольного комітету України
від 8 вересня 2000 р. N 1877/13)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 вересня 2000 р. за N 651/4872

ПОРЯДОК
надання висновків щодо умов приватизації та погодження з органами Антимонопольного комітету України приватизації підприємств, що займають монопольне становище на ринку відповідних товарів України

Цей Порядок визначає:

- взаємодію органів приватизації та органів Антимонопольного комітету України при формуванні переліку конкретних об'єктів, умови приватизації яких погоджуються з органами Антимонопольного комітету України;

- процедуру надання органами Антимонопольного комітету України висновків щодо умов приватизації об'єктів - майнових комплексів тих підприємств, які займають монопольне становище на ринку відповідних товарів України;

- процедуру погодження з органами Антимонопольного комітету України приватизації підприємств, що займають монопольне становище на загальнодержавному товарному ринку, та за переліком, визначеним Антимонопольним комітетом України, - на регіональному товарному ринку.

Надання висновків щодо проекту плану приватизації (розміщення акцій) та погодження з органами Антимонопольного комітету України приватизації підприємств, що займають монопольне становище на ринку відповідних товарів України

1. Фонд державного майна України подає до Антимонопольного комітету України перелік конкретних об'єктів, які планується приватизувати в поточному (наступному році).

2. Антимонопольний комітет України у двадцятиденний термін від дня одержання від Фонду державного майна України переліку конкретних об'єктів, які планується приватизувати в поточному (наступному) році, надсилає до Фонду державного майна України повідомлення про об'єкти, умови приватизації яких належить погоджувати з органами Антимонопольного комітету України.

3. Питання необхідності погодження з органами Антимонопольного комітету України умов приватизації об'єктів, які не ввійшли до вищезазначеного Переліку, вирішується щодо кожного з них з дотриманням вимог пунктів 1 і 2 цього Порядку.

4. Державний орган приватизації, який прийняв рішення про приватизацію об'єкта, подає до відповідного органу Антимонопольного комітету України (залежно від того, чи займає підприємство монопольне становище на загальнодержавному або регіональному ринку) документи, перелік яких наведено в додатку до цього Порядку.

5. Відповідний орган Антимонопольного комітету в десятиденний термін від дня одержання документів, наведених у додатку, готує в установленому Антимонопольним комітетом порядку свій висновок щодо умов приватизації об'єкта.

У висновку зазначається рішення органу Антимонопольного комітету України щодо погодження (непогодження) приватизації відповідного об'єкта.

6. Проект уточненого плану розміщення акцій подається до відповідного органу Антимонопольного комітету України лише в разі зміни розміру пакета акцій, що закріплюється в державній власності. У такому разі інші документи, що зазначені в переліку, наведеному в додатку, не подаються.

Директор департаменту систем продажу акційВ. Красовський
Начальник головного управління конкурентної політикиВ. Сінілкін

ПЕРЕЛІК
документів та форм відомостей, які подаються до органів Антимонопольного комітету України для надання ними висновків щодо умов приватизації підприємства-монополіста

1. На розгляд проекту плану приватизації майнового комплексу підприємства, що займає монопольне становище на загальнодержавному або регіональних ринках і визнане таким у встановленому порядку (надалі - підприємство), до Антимонопольного комітету (його територіального відділення) подаються:

а) копія проекту плану приватизації підприємства з додатками;

б) проекти установчих документів;

в) інформація (довідка) щодо участі в об'єднаннях підприємців;

г) об­рунтування доцільності або недоцільності реорганізації підприємства шляхом поділу або виділення;

­) копії форм звітності за останній рік і за звітний період поточного року:

баланс підприємства (ф. N 1);

звіт підприємства по продукції (ф. N I-П, ф. N 1 - натура або відповідні галузеві форми);

д) відомості про склад підприємства із зазначенням переліку відособлених структурних підрозділів (одиниць): філіали, відділення, центри, представництва та інші відокремлені підрозділи з правом або без права юридичної особи;

е) характеристика ринку споживання основних видів товарів підприємства (перелік 3 - 5 основних споживачів, обсяги споживання, місцезнаходження споживачів тощо). При відсутності документально підтвердженої інформації надається експертна оцінка;

є) відомості про основні види діяльності підприємства і його відособлених структурних підрозділів та їхні частки на загальнодержавному і регіональному товарних ринках за останній рік і за звітний період поточного року подаються за формою "Інформаційна карта підприємства (відомості про основні види діяльності підприємства, його частку на ринку)".

Якщо для прийняття рішення немає потреби в одержанні всіх документів і відомостей, то їх перелік, за погодженням з органом Антимонопольного комітету, може бути скорочено.

2. На розгляд проекту плану розміщення акцій відкритого акціонерного товариства, створеного шляхом корпоратизації підприємства, до Антимонопольного комітету (його територіального відділення) подаються:

а) проект плану розміщення акцій;

б) статут товариства;

в) відомості згідно з пунктами 1 "в" - 1 "є".

Відомості про основні види діяльності підприємства і його відособлених структурних підрозділів та їхні частки на загальнодержавному і регіональному товарних ринках за останній рік і за звітний період поточного року подаються за формою "Інформаційна карта підприємства (відомості про основні види діяльності підприємства, його частку на ринку)".

Якщо для прийняття рішення немає потреби в одержанні всіх документів і відомостей, то їх перелік, за погодженням з органом Антимонопольного комітету, може бути скорочено.


ЗавантажитиДодаток