Щодо Основних критеріїв оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави
№ 121 від 28 січня 2008 р.
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 29 січня 2008 року | N 121 |
Щодо Основних критеріїв оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави
На виконання Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та з метою підвищення ефективності контролю за виконанням державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави в господарських товариствах, у статутному капіталі яких державна частка перевищує 50 відсотків, наказую:
1. Затвердити Основні критерії оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави (додаток 1) та Порядок проведення органами приватизації оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави (додаток 2), що додаються.
2. Департаменту обліку корпоративних прав держави, Департаменту з питань корпоративних відносин, Департаменту міждержавних майнових відносин та спільних підприємств, Департаменту фінансового аналізу, а також регіональним відділенням ФДМУ відповідно до повноважень довести цей наказ до відома державних службовців, що представляють інтереси держави в органах управління господарських товариств, у яких державна частка у статутному капіталі перевищує 50 відсотків.
3. Визнати наказ Фонду державного майна України від 12.12.2005 N 3147 "Про Основні критерії та порядок проведення оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави в господарських товариствах, у статутних фондах яких є державна частка" таким, що втратив чинність.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник Голови Фонду | В. Петров |
Додаток 1 до наказу ФДМУ від 29 січня 2008 р. N 121 |
ОСНОВНІ КРИТЕРІЇ
оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави
1. Метою цього нормативного акта є встановлення критеріїв для їх застосування під час визначення органами приватизації якості виконання державними службовцями, що представляють інтереси держави в органах управління (наглядовій раді) господарських товариств, у статутному капіталі яких державна частка перевищує 50 відсотків (далі - представники держави), функцій з управління корпоративними правами держави та посилення контролю за їхньою діяльністю.
2. Відповідно до цього наказу Основними критеріями оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави є:
2.1. Результати оцінки управління корпоративними правами держави господарських товариств, проведеної згідно з відповідним наказом ФДМУ;
2.2. Якість виконання договору доручення представником держави, яка визначається на підставі інформації щодо розгляду наглядовою радою визначеного кола питань;
2.3. Вчасність подання представником держави звітності.
3. Висновки щодо якості виконання представниками держави функцій з управління корпоративними правами держави відповідно до Основних критеріїв оцінки ефективності виконання функцій з управління корпоративними правами держави базуються на узагальненій інформації щодо результатів фінансово-господарської діяльності господарських товариств, у статутному капіталі яких державна частка перевищує 50 відсотків, результатів виконання представниками держави умов договору доручення на виконання функцій з управління пакетом акцій, що належить державі, та оцінки їх особистої ініціативи та відповідальності під час виконання таких функцій.
4. Проведення оцінки діяльності представників держави в органах управління (наглядовій раді) господарських товариств покладається на Департамент обліку корпоративних прав держави та регіональні відділення ФДМУ згідно з Порядком проведення органами приватизації оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави.
5. Звітним періодом, за який проводиться оцінка виконання представником держави функцій з управління корпоративними правами держави, є календарний квартал, рік.
Оцінці підлягає виконання функцій з управління корпоративними правами держави представниками держави, які виконують такі функції протягом повного звітного періоду, в господарських товариствах, що протягом звітного періоду здійснюють господарську діяльність.
Оцінці не підлягає виконання представниками держави функцій з управління корпоративними правами держави у господарських товариствах, які перебувають у стадії санації чи ліквідації, а також щодо яких припинено провадження у справі про банкрутство протягом менш як двох повних кварталів з моменту припинення провадження.
6. Оцінка діяльності представників держави може мати такі значення:
6.1. Ефективна;
6.2. Задовільна;
6.3. Неефективна.
7. У випадку неефективного управління понад два періоди поспіль відповідний структурний підрозділ центрального апарату ФДМУ, до повноважень якого належить управління корпоративними правами держави, або регіональне відділення ФДМУ на підставі письмових пояснень представника держави щодо причин такої якості виконання функцій з управління корпоративними правами держави, готує висновки про можливість подальшого виконання зазначеним представником функцій з управління корпоративними правами держави у даному товаристві.
8. Якщо представником держави у звітному періоді забезпечено ефективне управління пакетом акцій держави, до нього можуть бути застосовані такі види матеріального стимулювання:
8.1. Пріоритет під час вирішення соціальних питань (надання путівок для відпочинку та оздоровлення, оплата соціальних потреб тощо);
8.2. Врахування під час прийняття рішення про присвоєння чергового рангу;
8.3. Переведення на вищу посаду;
8.4. Інші стимули, передбачені чинним законодавством.
9. У разі незгоди представника держави з результатами оцінки на підставі його письмових пояснень з відповідним обгрунтуванням до Департаменту обліку корпоративних прав держави та за подальшим рішенням керівництва ФДМУ оцінка може бути скорегована, що має бути відображено у наказі про затвердження результатів оцінки діяльності представників у наступному звітному періоді.
10. У разі виявлення безвідповідального ставлення представника держави до виконання функцій з управління корпоративними правами держави відповідний структурний підрозділ центрального апарату ФДМУ, до повноважень якого належить управління корпоративними правами держави, або регіональне відділення ФДМУ готує керівництву ФДМУ висновки щодо відповідності даної особи займаній посаді.
11. Представникам держави, які здійснюють управління корпоративними правами держави, може виплачуватися винагорода, а також можуть встановлюватися збільшені до 50 відсотків посадові оклади, збільшені - до 100 відсотків щоквартальні надбавки до посадових окладів з урахуванням надбавки за ранг. Збільшені посадові оклади та надбавки до посадового окладу встановлюються лише на час виконання ними таких функцій.
Директор Департаменту обліку корпоративних прав держави | А. Сачівко |
Додаток 2 до наказу ФДМУ від 29 січня 2008 р. N 121 |
ПОРЯДОК
проведення органами приватизації оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави
1. Цей Порядок визначає застосування Основних критеріїв під час здійснення оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави, затверджених цим наказом, а також послідовність дій під час проведення оцінки.
2. Дія цього Порядку поширюється на представників держави - державних службовців, які відповідно до договору доручення здійснюють функції з управління корпоративними правами держави протягом щонайменше одного повного звітного періоду у господарських товариствах, що у звітному періоді здійснювали господарську діяльність.
3. Оцінювання проводиться Департаментом обліку корпоративних прав держави та регіональними відділеннями ФДМУ на підставі такої інформації:
3.1. Щодо оцінки результатів управління корпоративними правами держави господарського товариства, проведеної згідно з наказом ФДМУ від 24.06.2004 N 1241.
3.2. Щодо якості виконання договору доручення представником держави, яка оцінюється на підставі звіту представника, та інформації щодо розгляду на засіданні (засіданнях) наглядової ради таких питань:
3.2.1. Звіт керівника виконавчого органу про результати фінансово-господарської діяльності товариства у звітному періоді;
3.2.2. Звіт керівника виконавчого органу про виконання товариством фінансового плану у звітному періоді;
3.2.3. Звіт керівника виконавчого органу про виконання керівником виконавчого органу умов контракту у звітному періоді;
3.2.4. Звіт керівника виконавчого органу про стан оплати праці та за обов'язковими платежами до бюджету у звітному періоді.
3.3. Щодо подання звітності та протоколу засідання (протоколів засідань) наглядової ради представником держави у встановлені терміни.
4. Департамент з питань корпоративних відносин, Департамент фінансового аналізу та Департамент міждержавних майнових відносин та спільних підприємств щокварталу та щороку протягом 15 днів після закінчення встановлених нормативними документами термінів подання фінансової та статистичної звітності надають узагальнену інформацію щодо діяльності представників держави у господарських товариствах, які перебувають в управлінні центрального апарату ФДМУ, за формою, наведеною в табл. 1, в електронному (формат - MS Excel) та паперовому вигляді до Департаменту обліку корпоративних прав держави.
Таблиця 1
N пор. | Код за ЄДРПОУ | Назва госпо-дарського това-риства | Розмір корпо-ративних прав держави | Представник держави (прізвище, ініціали) | Проведено засідання наглядової ради у звітному періоді, на якому (яких) заслухано звіт керівника виконавчого органу | Подання звітності представ-ником держави за звітний період | Подання прото-колу засідання (прото-колів засідань) нагля-дової ради предста-вником держави | При-мітки | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Про резуль-тати фінан-сово- госпо-дарської діяль-ності | Про вико-нання това-риством фінан-сового плану | Про вико-нання керів-ником умов конт-ракту | Про стан оплати праці та за плате-жами до бюджету | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 5 | 9 | 10 | 11 | 12 |
так/ні | так/ні | так/ні | так/ні | так/ні | так/ні |
У таблиці має бути відображена інформація щодо усіх пакетів акцій розміром понад 50 відсотків, які перебувають в управлінні. У полі "Примітки" слід вказати причини відсутності договорів доручень та/або відсутності даних, а також чи сезонний характер має виробництво.
5. Департамент обліку корпоративних прав держави після отримання інформації, зазначеної у пункті 3 цього Порядку, та регіональні відділення ФДМУ здійснюють оцінювання ефективності виконання представниками держави функцій з управління корпоративними правами держави в господарських товариствах, які перебувають в управлінні відповідно центрального апарату ФДМУ та регіональних відділень ФДМУ, шляхом нарахування балів за Основними критеріями, наведеними у табл. 2.
Таблиця 2
N пор. | Основні критерії оцінки ефективності виконання функцій з управління корпоративними правами держави | Кількість балів, що нараховується |
---|---|---|
1 | 2 | 3 |
1 | Оцінка результатів управління корпоративними правами держави господарського товариства, проведена згідно з наказом ФДМУ: | |
1.1. | Ефективне управління | 40 |
1.2. | Задовільне управління | 20 |
1.3 | Неефективне управління | 0 |
2 | Проведено засідання наглядової ради, на якому (яких) заслухано звіт керівника виконавчого органу за звітний період: | |
2.1. | Про результати фінансово-господарської діяльності товариства | 20 |
2.2. | Про виконання товариством фінансового плану | 10 |
2.3. | Про виконання умов контракту керівником виконавчого органу | 10 |
2.4. | Про стан оплати праці та за обов'язковими платежами до бюджету | 10 |
3. | Подання звітності представником держави у встановлені терміни | 10 |
6. Діяльність представника держави щодо виконання функцій з управління корпоративними правами держави визнається ефективною, якщо йому нараховано від 80 до 100 балів.
7. Діяльність представника держави щодо виконання функцій з управління корпоративними правами держави визнається задовільною, якщо йому нараховано від 50 до 70 балів.
8. Діяльність представника держави щодо виконання функцій з управління корпоративними правами держави визнається неефективною, якщо йому нараховано від 0 до 40 балів.
9. За умов зростання обсягів виробництва в господарських товариствах із сезонним характером виробництва та сезонною реалізацією продукції за рішенням Департаменту обліку корпоративних прав держави чи регіонального відділення ФДМУ діяльність представника держави може бути визнано як "задовільне управління". Основні критерії, затверджені цим наказом, застосовуються до цих представників держави за підсумками фінансового року.
10. Результати оцінки регіональні відділення ФДМУ надсилають в електронному (формат - MS Excel) та паперовому вигляді до Департаменту обліку корпоративних прав держави щокварталу та щороку протягом 15 днів після закінчення встановлених нормативними документами термінів подання фінансової та статистичної звітності за формою, наведеною в табл. 3.
Таблиця 3
N пор. | Код за ЄДРПОУ | Назва господарського товариства | Розмір корпоративних прав держави, % | Назва регіонального відділення ФДМУ | Представник держави (прізвище, ініціали) | Оцінка | Примітки |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
11. Департамент обліку корпоративних прав держави через 10 днів після терміну, визначеного в п. 4 цього Порядку, узагальнює інформацію щодо результатів оцінки представників держави в господарських товариствах, які перебувають в управлінні центрального апарату та регіональних відділень ФДМУ, та готує наказ про затвердження результатів оцінки за відповідний звітний період за формою відповідно до табл. 4.
Таблиця 4
N пор. | Код за ЄДРПОУ | Назва господарського товариства | Розмір корпоративних прав держави, % | Орган управління корпоративними правами держави (центральний апарат/регіональне відділення) | Представник держави (прізвище, ініціали) | Оцінка | Примітки |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Директор Департаменту обліку корпоративних прав держави | А. Сачівко |