A A A K K K

Положення про конкурсний відбір виконавців екологічного аудиту

від 23 березня 2006 р.

ПРОЕКТ

Положення
про конкурсний відбір виконавців екологічного аудиту

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає процедуру конкурсного відбору виконавців екологічного аудиту (екологічних аудиторів) Фондом державного майна України, його регіональними відділеннями та Фондом майна Автономної Республіки Крим (далі - орган приватизації), якщо вони виступають замовниками з надання послуг обов'язкового екологічного аудиту або здійснюють конкурсний відбір виконавців екологічного аудиту у випадках, визначених законодавством.

1.2. У цьому Положенні нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

претендент - юридична особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі та подала до органу приватизації необхідні документи, передбачені умовами конкурсу, які опубліковані в інформаційному повідомленні про проведення конкурсу;

учасник конкурсу - претендент, документи якого відповідають умовам конкурсу;

конкурсна комісія - постійно діюча група фахівців у кількості 5-9 осіб органу приватизації створена для розгляду конкурсної документації та виконання повноважень, визначених цим Положенням;

конкурсна документація - конкурсна пропозиція та підтвердні документи;

конкурсна пропозиція - пропозиція учасника конкурсу щодо вартості виконання робіт з проведення обов'язкового екологічного аудиту;

підтвердні документи - документи, які містять свідчення та докази правового та кваліфікаційного характеру статусу учасника конкурсу на право проведення робіт з екологічного аудиту, перелік яких визначений цим Положенням.

Інші терміни вживаються згідно з визначеннями Закону України "Про екологічний аудит".

2. Основні засади проведення конкурсного відбору виконавців екологічного аудиту

2.1. Для забезпечення відкритості проведення конкурсного відбору виконавців екологічного аудиту орган приватизації забезпечує опублікування інформації щодо конкурсного відбору виконавців екологічного аудиту в додатку до "Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію" - газеті "Відомості приватизації".

2.1. Якщо на участь у конкурсному відборі виконавців екологічного аудиту надійшла заява від одного претендента, якого визнано учасником конкурсу, орган приватизації може укласти з ним відповідний договір про надання послуг з виконання обов'язкового екологічного аудиту.

3. Склад та порядок утворення конкурсної комісії

3.1 Конкурсний відбір виконавців екологічного аудиту здійснюється конкурсною комісією (далі - комісія), яка утворюється органом приватизації.

3.2. Комісія утворюється у кількості від 5 до 9 осіб. Комісія утворюється з числа фахівців органу приватизації з одночасним наданням повноважень голови комісії та секретаря відповідним членам комісії.

3.3. Очолює комісію голова комісії. Голова комісії у межах наданих повноважень:

скликає засідання комісії;

головує на засіданнях комісії;

організовує підготовку матеріалів для подання на розгляд комісії;

представляє комісію у відносинах з установами та організаціями.

3.4. Основними функціями комісії є:

визначення терміну проведення конкурсу;

затвердження повідомлення про проведення конкурсу з відбору виконавця екологічного аудиту;

розгляд підтвердних документів учасників конкурсу;

розгляд конкурсних пропозицій претендентів;

прийняття рішення про переможця конкурсу з відбору виконавця екологічного аудиту.

4. Основні вимоги до претендента

4.1. Претендентами на участь у конкурсі з відбору виконавця екологічного аудиту повинен відповідати таким вимогам:

бути внесеним до Реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту згідно з чинним Положенням про ведення Реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту;

мати не менше двох екологічних аудиторів, які сертифіковані Міністерством охорони навколишнього природного середовища України на право здійснення екологічного аудиту за напрямами та спеціалізаціями, що відповідають об'єкту екологічного аудиту;

мати досвід роботи у сфері охорони навколишнього природного середовища або суміжних сферах;

мати спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею у разі необхідності.

5. Підготовка до проведення конкурсу

5.1. З метою публікації умов конкурсу інформацію про об'єкти екологічного аудиту за встановленою формою (додаток 1) до комісії подають відповідні відділи регіональних відділень Фонду державного майна України та Фонду майна Автономної Республіки Крим (якщо конкурс відбувається в регіональному відділенні Фонду державного майна України або у Фонді майна Автономної Республіки Крим) або структурні підрозділи Фонду державного майна України (якщо конкурс відбувається у Фонді державного майна України).

5.2. Інформація про проведення конкурсу має містити:

дату, час і місце проведення конкурсу;

відомості про об'єкт екологічного аудиту відповідно до додатку 1 цього Положення;

конкретні завдання на виконання екологічного аудиту;

порядок подання і кінцевий термін прийняття конкурсної документації;

строк виконання робіт в календарних днях (у разі потреби);

максимальний розмір оплати за виконання робіт;

перелік підтвердних документів, які подаються на розгляд комісії;

кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу (вимоги щодо практичного досвіду з проведення екологічного аудиту);

місцезнаходження комісії, контактні телефони.

5.3. Інформація про проведення конкурсу публікується в додатку до "Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію" - газеті "Відомості приватизації" за 7 - 30 днів до оголошеної дати проведення конкурсу. Інформацію може бути опубліковано додатково в інших засобах масової інформації, та розміщено на web-сторінці Фонду державного майна України.

5.4. Для участі в конкурсі претенденти подають до органу приватизації, який проводить конкурс, конкурсну документацію, яка містить конкурсну пропозицію та підтвердні документи претендента.

Конкурсна пропозиція та підтвердні документи запечатуються в окремі, непрозорі конверти з відповідними написами: "Конкурсна пропозиція", "Підтвердні документи".

Конкурсна пропозиція має містити пропозицію щодо завдання на виконання обов'язкового екологічного аудиту, вартості виконання робіт, кошторис на виконання робіт, пов'язаних з проведенням екологічного аудиту, а також строк виконання робіт, якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу.

Підтвердні документи мають містити документи та відомості, передбачені пунктом 5.5. цього Положення, та їх опис.

Окремі конверти з конкурсною пропозицією та підтвердними документами запечатують в один конверт з назвою конкурсу надрукованого в інформаційному повідомлені, який подається до загального відділу органу приватизації, який проводить конкурс за чотири робочі дні до оголошеної дати проведення конкурсу (включно).

Після реєстрації загальним відділом органу приватизації конверта з конкурсною документацією цей конверт передається під розпис секретарю комісії. Секретар комісії відкриває конверт з конкурсною документацією і запечатаний в ньому конверт з написом "Підтвердні документи" та перевіряє наявні в ньому документи на відповідність вимогам пункту 5.5. цього Положення.

У разі невідповідності, неповноти конкурсної документації або її несвоєчасного подання претендент до участі у конкурсі не допускається, про що його письмово повідомляє секретар комісії до оголошеної дати проведення конкурсу. Конкурсні пропозиції претендентів, яких не допущено до участі у конкурсі, не розпечатуються і, після затвердження протоколу засідання комісії, повертаються секретарем комісії претендентам за їх письмовою заявою.

Претендент має право відкликати свою заяву до дати проведення конкурсу, повідомивши про це письмово голову комісії.

5.5. До підтвердних документів належать:

заява на участь у конкурсі за встановленою формою (додаток 2);

копія установчого документа претендента посвідчені в установленому законодавством порядку (свідоцтво про державну реєстрацію, довідка про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України);

копії кваліфікаційних документів виконавців екологічного аудиту, які працюють у штатному складі та яких буде залучено до проведення обов'язкового екологічного аудиту та підписання звіту про екологічний аудит;

письмові згоди виконавців екологічного аудиту, яких буде додатково залучено претендентом до проведення обов'язкового екологічного аудиту, у разі необхідності, та підписання звіту про екологічний аудит, завірені їхніми особистими підписами;

копія повідомлення про внесення до Реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту, згідно з чинним Положенням про ведення Реєстру екологічних аудиторів та юридичних осіб, що мають право на здійснення екологічного аудиту;

інформація про претендента (документ, який містить відомості про претендента щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи у сфері охорони навколишнього природного середовища екологічних аудиторів, які працюють у його штатному складі та можуть додатково залучатись ним з виконання екологічного аудиту).

6. Порядок проведення конкурсу

6.1. Засідання комісії проводиться у разі присутності не менше двох третин її кількісного складу.

6.2. У разі наявності одного учасника конкурсу комісія може прийняти рішення стосовно укладення з ним договору на проведення обов'язкового екологічного аудиту, про що зазначається у протоколі засідання комісії. У цьому випадку вартість виконання робіт за договором не може перевищувати ціну визначену в інформаційному повідомлені.

6.3. На засіданні комісія розглядає та аналізує підтвердні документи претендентів і визначає учасників конкурсу. Конверти учасників конкурсу з конкурсною пропозицією розпечатуються на цьому ж засіданні комісії.

6.4. Під час вибору переможця конкурсу враховуються:

кількість та кваліфікація виконавців екологічного аудиту, які перебувають у штатному складі учасника конкурсу, а також тих, що додатково ним залучаються для проведення обов'язкового екологічного аудиту;

досвід учасника конкурсу з проведення екологічного аудиту;

досвід учасника конкурсу з оцінки саме того об'єкта, оцінку якого планується здійснити за підсумками оголошеного конкурсу з відбору виконавців екологічного аудиту;

кількість виконавців екологічного аудиту, яких планує залучити учасник конкурсу з метою підготовки звіту про екологічний аудит та його підписання, та їх особистий практичний досвід щодо проведення екологічного аудиту;

запропонована учасником конкурсу вартість виконання робіт.

6.5. Рішення комісії приймається більшістю голосів присутніх членів комісії.

Члени комісії повинні голосувати за кожного учасника конкурсу "за" чи "проти". Учасник конкурсу, пропозиції якого найбільш повно відповідають умовам конкурсу, а також є оптимальними з урахуванням якості виконуваних робіт з проведення екологічного аудиту і їх вартості, та який отримав найбільшу кількість голосів "за" присутніх на засіданні членів комісії (але не менше половини голосів членів комісії, присутніх на засіданні), визнається його переможцем. При рівній кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.

6.6. Результати конкурсу оформляються протоколом. Протокол підписують усі присутні на засіданні члени комісії і затверджує заступник Голови Фонду державного майна України або начальник регіонального відділення Фонду державного майна України чи Голова Фонду майна Автономної Республіки Крим.

7. Інші питання, пов'язані з конкурсом та його результатами

7.1. Якщо не надійшло жодної заяви на участь у конкурсі, конкурс вважається таким, що не відбувся. У цьому випадку голова комісії приймає рішення про повторне проведення конкурсу та призначає його дату.

7.2. У триденний строк після проведення конкурсу комісія інформує переможців конкурсу про рішення комісії.

7.3. До проекту договору на проведення обов'язкового екологічного аудиту, який укладається з переможцем конкурсу, додаються відповідні документи, щодо завдання на виконання екологічного аудиту, яке визначено в інформації про проведення конкурсу, вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, кошторис на виконання екологічного аудиту, терміну виконання робіт (календарний план), а також документи що підтверджують наявність трудових відносин між переможцем конкурсу та виконавцями екологічного аудиту, письмова згода яких надавалася у конкурсній документації, і які додатково залучаються ним до виконання робіт за договором, зокрема до складання та підписання звіту про екологічний аудит та висновку про екологічний аудит.

7.4. Інформація про результати конкурсу публікується в додатку до "Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію" - газеті "Відомості приватизації". Інформацію може бути опубліковано додатково в інших засобах масової інформації.

7.5. Договір на проведення обов'язкового екологічного аудиту, який укладається з переможцем конкурсу, передбачає такий порядок розрахунків. Розрахунки між сторонами здійснюються в два етапи. Перший етап розрахунків передбачає аванс в розмірі 25 % від вартості робіт, які сплачуються на протязі 10 днів після підписання договору на проведення обов'язкового екологічного аудиту. Решта суми в розмірі 75 % від вартості робіт сплачується не пізніше 10 днів після повного розрахунку покупця за договором купівлі-продажу об'єкта приватизації.

Директор Департаменту підготовки та проведення конкурсівЄ.Філозоп


Завантажити Додатки