A A A K K K

Порядок подання заяви

від 6 березня 2012 р.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Фонду державного
майна України
від 17..04.1998 № 772
( у редакції наказу Фонду 
державного майна України  
від №  )
 

                                                                                               

                                                                                                   

                                                                            

   Зміни, що вносяться до Порядку подання та розгляду заяви про включення об'єкта до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяви про приватизацію об'єктів груп А, Д та Ж:

 
1. Викласти Порядок подання та розгляду заяви про включення об'єкта до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяви про приватизацію об'єктів груп А, Д та Ж, затверджений наказом Фонду державного майна України від 17.04.1998 № 772 в такий редакції:
 

 

Порядок подання та розгляду заяви про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяви про приватизацію щодо об'єктів державної власності  груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками державної власності, на яких ці об’єкти розташовані

 

1. Загальні положення

 

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки».

 

1.2. Цей Порядок визначає процедуру подання, реєстрації та розгляду заяв про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та заяв про приватизацію  щодо об'єктів державної власності  груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками державної власності, на яких ці об’єкти розташовані (далі - заяви). Форми заяв наведені в додатках 1, 2.

 

1.3. Дія цього Порядку поширюється на приватизацію об'єктів державної власності груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками державної власності, на яких ці об’єкти розташовані, які підлягають приватизації способами, установленими для об'єктів малої приватизації.

 

1.4. Заявником може виступати юридична або фізична особа, яка може бути визнана покупцем відповідно до Закону України "Про приватизацію державного майна".

 

1.5.  У разі приватизації об'єктів державної власності груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельною ділянкою державної власності, на якій відповідний об’єкт розташований, заявником може виступати юридична або фізична особа, яка має право на придбання земельних ділянок у власність згідно із Земельним кодексом України.

 

1.6. Відповідальність за достовірність поданих документів покладається на заявника відповідно до законодавства.

 

2. Порядок подання та розгляду заяв

 

2.1. Заяви заповнюються державною мовою друкованими літерами. Виправлення не допускаються.

 

2.2. Додаткові відомості та документи, не передбачені формами заяв, але необхідні для їх розгляду, можуть надаватися заявником на запит державного органу приватизації, до якого подається  відповідна заява, за згодою заявника.

 

2.3. Плата за подання заяв установлюється у розмірі:

- половини неоподатковуваного мінімуму доходів громадян при поданні заяви про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації;

- одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян при подачі заяви про приватизацію (реєстраційний внесок).

 

2.4. Заява про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, об'єктів державної власності груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками державної власності, на яких ці об’єкти розташовані, подається до Фонду державного майна України або до регіонального відділення Фонду державного майна України  за місцем розташування об'єкта (далі – державний орган приватизації), приватизація якого ініціюється.

 

2.5. Заява про приватизацію об'єкта, у тому числі разом із земельною ділянкою, на якій відповідний об’єкт розташований, подається до державного органу приватизації, який здійснює приватизацію об'єкта, указаного в заяві.

 

2.6. Якщо заявник подав заяву про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу, а орган приватизації включив цей об'єкт до відповідного переліку об'єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу, то заява про приватизацію цим покупцем не подається.

 

2.7. Право підпису заяв мають:

від юридичної особи - керівник, підпис якого засвідчується печаткою юридичної особи, або уповноважена ним особа (за наявності довіреності, засвідченої в установленому законодавством порядку);

від фізичної особи - особисто заявник або його представник (за наявності довіреності, засвідченої в установленому законодавством порядку).

 

2.8. Датою подання заяв є дата їх прийняття канцелярією державного органу приватизації. На заявах, що надійшли до канцелярії державного органу приватизації, зазначаються кількість аркушів документів, які додаються до заяв, дата надходження, вхідний номер, підпис працівника канцелярії, який прийняв заяви, та печатка державного органу приватизації.

 

2.9. Заяви подаються у трьох примірниках:

- один примірник заяв зберігається разом з книгою реєстрації заяв;

- другий примірник після реєстрації заяв надається заявнику;

- третій примірник заяви про приватизацію і подані разом з нею документи зберігаються державним органом приватизації в матеріалах справи з приватизації відповідного об'єкта; третій примірник заяви про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, та подані разом з нею документи зберігаються державним органом приватизації, що зареєстрував заяву, в матеріалах справи про включення цього об'єкта до переліку об'єктів, що підлягають приватизації.

 

2.10. Після прийняття канцелярією державного органу приватизації заяв у той самий день вони реєструються та передаються до відповідного структурного підрозділу державного органу приватизації, який є відповідальним виконавцем, для їх розгляду та реєстрації.

 

2.11. Державний орган приватизації розглядає подану заяву про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації та надані до неї документи,  і в разі відсутності підстав для відмови у приватизації включає об'єкт до відповідного переліку. Результати розгляду не

пізніш як через 20 календарних днів з дня подання заяви доводяться до заявника у письмовій формі.

 

2.12. Заява про приватизацію розглядається та реєструється відповідним структурним підрозділом державного органу приватизації, який є відповідальним виконавцем, протягом трьох днів з моменту її прийняття.

 

3. Порядок реєстрації заяв

 

3.1. Відомості про заявників вносяться до книг реєстрації заяв відповідного структурного підрозділу державного органу приватизації, який є відповідальним виконавцем, окремо щодо кожного об’єкта і повинні містити такі дані: порядковий номер; назву та місцезнаходження об'єкта приватизації; вхідний номер, присвоєний канцелярією; дату прийняття заяви канцелярією; реєстраційний номер, присвоєний структурним підрозділом державного органу приватизації; дату реєстрації заяви; спосіб приватизації; групу, до якої відноситься об'єкт приватизації; відомості про заявника (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи або представника юридичної особи (назву юридичної особи)); номер рахунку, назву та адресу банківської установи, до якої зроблено внески; причини відмови в реєстрації; прізвище, ім’я, по батькові відповідальної особи структурного підрозділу державного органу приватизації.

При реєстрації заяв про приватизацію об'єктів шляхом продажу на аукціоні (в тому числі за методом зниження ціни, без оголошення ціни), за конкурсом записи про зареєстровані заяви щодо кожного окремого об'єкта повинні розпочинатись з нової сторінки.

 

3.2. Державний орган приватизації відмовляє заявнику в прийнятті або реєстрації заяв, якщо:

- заяви містять виправлення або подані не за встановленою формою;

- відсутні або подані не в повному обсязі документи, передбачені формами заяв;

- є законодавчо встановлене обмеження на приватизацію об’єкта;

- якщо органом виконавчої влади, уповноваженим управляти відповідним майном, не погоджена пропозиція щодо включення об'єктів груп Д та Ж до переліку об'єктів, що підлягають приватизації;  

- відмова місцевої ради у разі перепрофілювання  об'єкта групи Ж.

У реєстрації заяви про включення до переліку також може бути відмовлено в разі, якщо об'єкт вже включено до переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації.

У реєстрації заяви про приватизацію також може бути відмовлено в разі, якщо об'єкт не включено до переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації.

Про причини відмови в реєстрації заяв державний орган приватизації повідомляє заявника листом.

 

 

Начальник Управління продажу

обєктів малой приватизації та ЦМК                                           Буртняк Т.Г.