A A A K K K

Аналіз регуляторного впливу проекту наказу Фонду державного майна України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Фонду державного майна України»

від 22 березня 2013 р.

Аналіз регуляторного впливу
проекту наказу Фонду державного майна України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів
Фонду державного майна України»

1. Опис проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Наказом Фонду державного майна України від 14 травня 1996 року
№ 527, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24 травня 1996 року за № 240/1265, затверджено Порядок придбання акцій за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати керівництвом підприємства. Цей Порядок був розроблений на виконання Указу Президента України від 19 березня 1996 року № 194/96 «Про завдання та особливості приватизації державного майна у 1996 році», який на сьогодні втратив чинність.

Наказом Фонду державного майна України від 19 серпня 1997 року
№ 900, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 вересня 1997 року за № 412/2216, затверджено Порядок додаткового придбання акцій ВАТ його керівництвом за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати та житлові чеки. Цей Порядок було розроблено на виконання пункту 2.5 розділу 2 частини ІІ Державної програми приватизації на 1997 рік, Указу Президента України від 24 листопада 1994 року № 698 «Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в установах Ощадного банку та Укрдержстраху», постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 1996 року № 161 «Про порядок обігу сертифікатів, отриманих громадянами України як компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку та колишнього Укрдержстраху», які на сьогодні втратили чинність.

На підставі зазначеного виникла потреба визнати такими, що втратили чинність, накази Фонду державного майна України від 14 травня 1996 року
№ 527 «Про затвердження Порядку придбання акцій за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати керівництвом підприємства» та
від 19 серпня 1997 року № 900 «Про затвердження Порядку додаткового придбання акцій ВАТ його керівництвом за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати та житлові чеки», які за своїм змістом суперечать чинному законодавству.

2. Ціль державного регулювання

Метою прийняття проекту наказу є приведення наказів Фонду державного майна України від 14 травня 1996 року № 527 «Про затвердження Порядку придбання акцій за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати керівництвом підприємства» та від 19 серпня 1997 року № 900 «Про затвердження Порядку додаткового придбання акцій ВАТ його керівництвом за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати та житлові чеки» у відповідність із чинним законодавством.

3. Визначення та оцінювання усіх прийнятних альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу

Першою альтернативою може бути залишення без змін чинних нормативно-правових актів. Проте зазначений спосіб є неприйнятним, оскільки це буде суперечити чинному законодавству.

Оптимальною є друга альтернатива – врегулювання порушених проблемних питань шляхом прийняття відповідного проекту наказу «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Фонду державного майна України».

4. Нормативно - законодавча база

У даній сфері правовідносини регулюються такими нормативно-правовими актами:

- Законом України «Про приватизацію державного майна»;

- Законом України «Про державну програму приватизації».

5. Опис механізмів та заходів для вирішення проблеми

Предметом регулювання проекту  наказу є процедура, яка забезпечує визнання нормативно-правових актів такими, що втратили чинність, та їх приведення у відповідність із діючим законодавством.

6. Обґрунтування можливостей досягнення поставлених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Приведення нормативно-правових актів у відповідність із вимогами законів України «Про приватизацію державного майна» та «Про Державну програму приватизації».

7. Очікувані результати прийняття акта

Об’єкт впливу

Вигоди

Витрати

Держава

Приведення нормативно-правових актів у відповідність із вимогами чинного законодавства

 

Витрати державного та місцевого бюджетів відсутні

Суб'єкти господарювання

Приведення нормативно-правових актів у відповідність із вимогами чинного законодавства

Витрати, пов'язані із запровадженням наказу, у суб'єктів господарювання відсутні

Громадяни

Приведення нормативно-правових актів у відповідність із вимогами чинного законодавства

Витрати, пов'язані із запровадженням наказу, у громадян відсутні

Негативні результати прийняття регуляторного акта відсутні.

8. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта

Строк  дії наказу Фонду державного майна України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Фонду державного майна України» необмежений у часі.

9. Показники результативності регуляторного акта

Прогнозні значення якісних та кількісних показників результативності регуляторного акта не розроблялись у зв’язку з тим, що він визнає такими, що втратили чинність, наказ Фонду державного майна України від 14 травня 1996 року № 527 «Про затвердження Порядку придбання акцій за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати керівництвом підприємства», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 травня 1996 року
за № 240/1265, та наказ Фонду державного майна України від 19 серпня 1997 року № 900 «Про затвердження Порядку додаткового придбання акцій ВАТ його керівництвом за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати та житлові чеки», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 вересня 1997 року за № 412/2216.

Підготовлений проект наказу «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Фонду державного майна України» не справлятиме негативного впливу на ринкове середовище, не порушуватиме законних прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.

10. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта

Стосовно регуляторного акта не буде здійснюватись базове, повторне та періодичне відстеження у межах строків, установлених статтею 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», у зв’язку з тим, що він скасовує дію  наказу Фонду державного майна України від 14 травня 1996 року № 527 «Про затвердження Порядку придбання акцій за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати керівництвом підприємства», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
24 травня 1996 року за № 240/1265, та наказу Фонду державного майна України від 19 серпня 1997 року № 900 «Про затвердження Порядку додаткового придбання акцій ВАТ його керівництвом за їх номінальною вартістю за компенсаційні сертифікати та житлові чеки», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 вересня 1997 року за № 412/2216.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено Управлінням планування та пільгового продажу Департаменту планування процесів приватизації
та реформування власності Фонду державного майна України
(вул. Кутузова, 18/9, м. Київ-133, 01601, телефон/факс 284-50-62).

 

Голова Фонду                                                                     О. Рябченко