Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики оцінки об’єктів оренди»
від 7 травня 2012 р.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики оцінки об’єктів оренди»
Розробник: Фонд державного майна України
1. Обґрунтування необхідності прийняття нормативного акта
Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики оцінки об’єктів оренди» (далі – проект постанови), розроблений з метою приведення зазначеної Методики у відповідність до норм Закону України «Про Фонд державного майна України».
2. Мета і шляхи її досягнення
Проект постанови розроблено з метою забезпечення реалізації передбачених статтею 5 Закону України «Про Фонд державного майна України» повноважень Фонду державного майна України у сфері оцінки орендованого майна, посилення контролю держави і комунальних власників за процесами оцінки державного і комунального майна та підвищення ефективності орендних відносин. Запропонованими змінами, зокрема, передбачається, що:
незалежно від того, хто є орендодавцем майна, у разі передачі в оренду нерухомого майна та майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, утворених в процесі приватизації (корпоратизації), суб'єкт оціночної діяльності - суб'єкт господарювання для проведення незалежної оцінки визначається, договір про проведення незалежної оцінки укладається, звіт про незалежну оцінку рецензується і за наявності позитивного загального висновку рецензента про відповідність такого звіту вимогам нормативно-правових актів з питань проведення оцінки висновок про вартість майна затверджується орендодавцем, визначеним в абзацах другому і третьому статті 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна (зміни до пп. 19 і 22);
акт оцінки майна, що передається в оренду, рецензується і, за наявності позитивного загального висновку рецензента про відповідність акта вимогам нормативно-правових актів з питань проведення оцінки, затверджується орендодавцем, визначеним в абзацах другому і третьому статті 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (зміни до п.21, додатку 1 і додатку 2 до Методики).
3. Правові аспекти
У даній сфері суспільних відносин діють Закони України «Про оренду державного та комунального майна», «Про Фонд державного майна України», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту постанови не потребує додаткових фінансових, матеріальних та інших витрат.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект постанови потребує погодження з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством юстиції
6. Регіональний аспект
Проект постанови має загальнодержавний характер та не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
7. Запобігання корупції
Проект постанови не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення антикорупційної експертизи.
8. Громадське обговорення
Проект постанови було оприлюднено з метою одержання зауважень та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
9. Позиція соціальних партнерів
Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери та не потребує залучення до його опрацювання уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.
10. Аналіз регуляторного впливу.
Проект постанови є регуляторним актом і потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.
11. Прогноз результатів
Прийняття проекту постанови забезпечить реалізацію передбачених статтею 5 Закону України «Про Фонд державного майна України» повноважень Фонду державного майна України у сфері оцінки орендованого майна, посилення контролю держави і комунальних власників за процесами оцінки державного та комунального майна та підвищення ефективності орендних відносин.
Голова Фонду О. Рябченко
____ ____________ 2012 р