A A A K K K

Історична довідка

Управління забезпечення реалізації повноважень у Житомирській області є структурним підрозділом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях.

Наказом Фонду державного майна України від 11.04.2019 № 363 прийнято рішення про реорганізацію шляхом злиття Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області. Утворено Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях як юридичну особу публічного права, що розташоване у м. Рівне.

Наказом Фонду державного майна України від 02.07.2019 року № 640 «Про визначення дня початку роботи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській області», визначено 02 липня 2019 року датою початку роботи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській області, яке є правонаступником Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області.

Наказом Фонду державного майна України від 22.04.2019 № 402 затверджено Положення про Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях.

Регіональне відділення підпорядковується Фонду державного майна України.

Фонд, регіональні відділення та представництва становлять єдину систему державних органів приватизації.

Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про Фонд державного майна України» іншими законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Верховної Ради України та Кабінету міністрів України, дорученнями Прем’єр-міністра України, наказами Фонду державного майна України, дорученнями Голови Фонду державного майна України, актами місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, Положенням про Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях.

Завданням Управління є реалізація повноважень Фонду зокрема державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об’єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами держави щодо об’єктів державної власності, що належать що сфери управління його управління, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності у Житомирській області.

Очолює Управління забезпечення реалізації повноважень у Житомирській області Наталія ОМЕЛЬЧЕНКО.

До складу Управління входять такі структурні підрозділи:

  1. Відділ приватизації, управління державним майном та корпоративними правами держави. Очолює - Наталя ГРІНЧУК.
  2. Відділ орендних відносин. Очолює - Леонід ГЛАЗЮК.
  3. Відділ оцінки майна та майнових прав. Очолює - Наталія БІДЕНКО.
  4. Відділ комунікацій, ІТ підтримки та документального забезпечення. Очолює - Валентина КОСТЮЧЕНКО.

Штатна чисельність Управління - 21 одиниця.

В Управлінні сформувався високопрофесійний колектив, який постійно підвищує свій фаховий рівень.

З самого початку діяльності колектив Управління націлений на успішні результати роботи, професійну взаємодію з об’єднаними територіальними громадами, райдержадміністраціями та Житомирською обласною державною адміністрацією , іншими державними органами та установами.

Особливу увагу у своїй діяльності Управління приділяє роботі з бізнес-середовищем області шляхом проведення різних зустрічей, форумів з ціллю залучення широких форм інвестицій в потенційні об’єкти області.

Сприяти відродженню економіки області через розширені можливості для залучення інвестицій – одне з ключових завдань Управління.

Саме процес приватизації державного майна залучає сталі інвестиції, наповнює державний бюджет та створює нові робочі місця.

Так, за період з 01.01.2020 по 01.01.2023 приватизовано більше 60 об’єктів майна державної форми власності на суму більше 65 млн грн. Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях було лідером у 2020 році з продажу об’єктів приватизації.

В цілому за ці роки до переліку приватизації включено більше 150 об’єктів малої приватизації. Постійно включаються нові об’єкти державного майна. За цей період часу підготовлено до приватизації чотири єдиних майнових комплекси:

  • ЄМК ДП «Житомирський експертно-технічний центр Держпраці».
  • ЄМК ДП «Навчально-виробничі майстерні».
  • ЄМК ДП «СКТБ Інститут проблем моделювання енергетики ім. Пухова».
  • ЄМК ДП міністерства оборони України Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц».

Прийняті рішення про приватизацію ще трьох комплексів:

  • ЄМК ДП «Житомирторф».
  • ЄМК ДП «Коростишівський завод «Реммашторф».
  • ЄМК ДП «Житомирська пересувна механізована колона».

Важливим напрямом діяльності Управління є також оренда державного майна.

В лютому місяці 2020 року вступив у дію Закон України «Про оренду державного та комунального майна», який запустив абсолютно нову, прозору процедуру оренди державного майна. Закон запровадив єдині правила для всіх орендних процедур. Усі платежі повинні бути сплачені до, а не після укладення договору. Підставою для оплати є протокол аукціону, в якому зазначається переможна ставка.

Працівники відділу орендних відносин Управління супроводжують постійною роботою біля 580 діючих договорів.

Від оренди за ці роки до державного бюджету вже надійшло біля 35 млн гривень.

З ціллю роз’яснення законодавства, що регулює процес інвестора для участі в аукціоні з оренди державного майна, постійно проводяться зустрічі з балансоутримувачами, потенційним інвесторами та орендаторами, залучаються різного роду інформаційні платформи.

Управління здійснює дієві кроки для залучення більш широкого кола інвесторів, для цього спільно працює з територіальними громадами та Житомирською обласною державною адміністрацією.

Підписані Меморандуми про співпрацю з:

  • Торгово-промисловою палатою Житомирської області;
  • Всеукраїнською громадською організацією Асоціації платників податків України в Житомирській області;
  • Житомирською регіональною асоціацією об’єднаних територіальних громад.

Окрім цього, Управлінням створено та наповнюються інформації про об’єкти державного майна, які знайшли свого інвестора та розпочали «друге життя».

На таких об’єктах створені робочі місця, сплачуються податки до бюджету.

Приклади успішної приватизації Житомирщини переконують, що будь-який довгобуд, об’єкт незавершеного будівництва за наявності ефективного власника може приносити користь та створювати добробут не лише на регіональному рівні, а і всієї країни.

Приклади успішної приватизації:

  • Будинок торгового центру в Хорошівському районі.
  • ОНБ «Новоград-Волинський хлібзавод».
  • Молочно-товарна ферма на 400 голів у Новоград-Волинському районі.
  • ОНБ прибудови до школи № 26 у м. Житомир.
  • ОНБ восьмиквартирного житлового будинку у м. Малин.
  • ОНБ дитячий садок у м. Бердичів.
  • ОНБ Стрічкоткацька фабрика у смт Брусилів.
  • Нежитлове приміщення в м. Романів.
  • Нежитлове приміщення «Дари лісів» у м. Житомир.
  • ОНБ агротранспортного підприємства у смт Брусилів.

Історія успіху приватизації успішно продовжується.

Одним з важливих напрямів діяльності Управління є рецензування та оцінка майна. Визначення вартості об’єкта приватизації, оренди, застави, відчуження, тощо потребує спеціальних знань та вмінь.

Відділом оцінки майна та майнових прав Управління проведено рецензування:

  • у 2019 році – 270 звітів;
  • у 2020 році – 197 звітів;
  • у 2021 році – 401 звіт;
  • у 2-22 році – 216 звітів.

З 01 липня 2021 року запрацювала Єдина база даних звітів про оцінку майна – для цілей оподаткування. Ведення даної бази забезпечує Фонд державного майна України.

Для проведення рецензування даних звітів залучаються рецензенти Управління.

Двері Управління завжди відкриті для всіх бажаючих прийняти участь у приватизації або ініціювати цей процес, стати орендатором державного майна, а працівники відповідних відділів професійно нададуть чітку та вичерпну інформацію, завжди допоможуть у проведенні тих чи інших дій щодо приватизації та оренди державного майна, проведення рецензій звітів про оцінку майна.

Управління забезпечення реалізації повноважень у Житомирській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях розташоване за адресою: м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 20.