Аналіз регуляторного впливу проекту Положення про порядок анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання та їх поновлення після анулювання
від 13 грудня 2005 р.
Аналіз регуляторного впливу проекту Положення про порядок анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання та їх поновлення після анулювання
1. Опис проблем
Проект Положення про порядок анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання та їх поновлення після анулювання розроблено з метою встановлення порядку анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, а також процедури їх поновлення.
2. Головні цілі прийняття акта
Проектом передбачено встановлення механізму анулювання та поновлення сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання.
3. Оцінка альтернативних способів досягнення зазначений цілей
Питання, що передбачені проектом Положення, врегульовані Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
4. Опис механізмів і заходів для вирішення проблеми
Проектом встановлені підстави та порядок анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, а також процедура та механізми їх поновлення.
Анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності здійснюється наказом Фонду державного майна України на підставі:
- висновку Наглядової ради з питань оціночної діяльності;
- за рішенням суду або за умови звільнення оцінювачів;
- ліквідації (реорганізації) суб'єкта оціночної діяльності або виявлення порушень ст.8 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", тощо.
5. Вірогідність досягнення поставлених цілей
Запровадження зазначеного акта забезпечить високу вірогідність досягнення поставлених цілей.
6. Очікувані результати
Позитивні:
Проект Положення про порядок анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання та їх поновлення після анулювання сприятиме підвищенню ефективності роботи суб'єктів оціночної діяльності, що зумовить позитивні наслідки для держави.
Негативні: немає.
7. Показники результативності акта
- вплив на якість роботи суб'єктів оціночної діяльності при виконанні робіт з оцінки майна;
- уточнення випадків анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності, а також запровадження процедури їх поновлення.
8. Заходи для відстеження результативності акта
- проведення рецензування звітів про оцінку майна;
- ведення Державного реєстру суб'єктів оціночної діяльності;
- забезпечення реалізації управлінських рішень.
Заступник Голови Фонду | О.Потімков |